«احمد پورمخبر» بی‌حاشیه بود
31 تیر 1399 - 13:55
شناسه : 1039
9

تهران – ایرنا- پیشکسوت سینما و تلویزیون با اشاره به خصوصیات اخلاقی و شخصیتی زنده یاد«احمدپور مخبر»، از وی به عنوان انسانی همراه و دوست داشتنی‌، بی‌آزار و بی‌حاشیه یاد کرد. مریم امیرجلالی دوشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره تجربه کار و شخصیت زنده یاد احمد پورمخبر اظهار داشت: تجربۀ یک کار […]

پ
پ

تهران – ایرنا- پیشکسوت سینما و تلویزیون با اشاره به خصوصیات اخلاقی و شخصیتی زنده یاد«احمدپور مخبر»، از وی به عنوان انسانی همراه و دوست داشتنی‌، بی‌آزار و بی‌حاشیه یاد کرد.

مریم امیرجلالی دوشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره تجربه کار و شخصیت زنده یاد احمد پورمخبر اظهار داشت: تجربۀ یک کار مشترک در سریال ترش و شیرین که فکر می‌کنم اولین همکاری مشترک او با رضا عطاران بود را دارم که برای بازی دعوت شد.

وی ادامه داد: مرحوم پورمخبر آن روز همراه پسرش برای تست بازیگری آمده بود و عطارانپس از تست بازگیری او را انتخاب کرده و ما در کنار هم کار کردیم.

وی افزود: آن مدتی که در سریال ترش و شیرین در کنار او کار کردم، بسیار نازنین، همراه و دوست داشتنی‌ بود؛ روحش شاد چرا که آدمی بی‌آزار و بی‌حاشیه بود که کاری به کار کسی نداشت.

امیرجلالی تصریح کرد: مقداری به دلیل کهولت سن، در دیالوگ گفتن مشکل داشت و او را همراهی می‌کردیم و هوای وی را داشتیم؛ کار ترش و شیرین در کنار او کاری خاطره‌انگیز و دوست داشتنی شد. 

وی خاطرنشان کرد: مرگ جزئی از زندگی است و دیر یا زود به سراغ همه خواهد آمد. کسی از فردایش خبر ندارد، مگر کسی فکر می کرد سیروس گرجستانی را آن هم در شرایطی که بر سر کار مشغول فعالیت، آن گونه از دست بدهیم که به فاصله یک روز، حالش بد شد و درگذشت.

ایمرجلالی در عین حال گفت:اگر زنده یادگرجستانی هم زنده بود حتما حرف‌هایی برای گفتن درباره این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون داشت، چراکه او هم خاطراتی را با مرحوم پورمخبر در سریال متهم گریخت داشت.

پدربزرگِ شیرینِ «ترش و شیرین»

احمد پورمخبر بازیگری بود که عمدۀ شناخت جامعه به واسطۀ نقش‌های کمدی و عمدتا پدربزرگ فراموشکار و خوش اخلاق از اوست.

بازیگری که امروز و پس از یک ماه در کما بودن فوت کرد و از او خاطره‌ای خوش از شب‌های دهۀ هشتادم ماند که رضاعطاران نبض مخاطبان را در دست داشت و در غیاب فضای مجازی با گستردگی امروزین و شبکه‌های رنگارنگش، مردم را پای سریال‌های محبوبی چون متهم گریخت می‌نشاند.

پورمخبر (زاده ۱۳۱۹ در تهران – درگذشته ۳۰ تیر ۱۳۹۹ در کرج) بازیگر سینما و تلویزیون ایران بود؛ وی در محله گلوبندک در خانواده‌ای اهل تفرش بدنیا آمد. او همچنین عضو بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

وی اولین بار در سال ۱۳۷۵ و در چند سکانس کوتاه برای مجید مجیدی و در فیلم بچه‌های آسمان جلوی دوربین رفت اما شهرت اصلی وی از دو سریال متهم گریخت (رمضان ۸۴) و ترش و شیرین (نوروز ۸۶) بود که کارگردانی هر دوی آنها بر عهده رضا عطاران بود.

متهم گریخت (رمضان ۱۳۸۴ رضا عطارانترش و شیرین (نوروز ۱۳۸۶ رضا عطاران) بزنگاه (۱۳۸۷ رضا عطاران) راه در رو (۱۳۹۰ سعید آقاخانی) و همسایه‌ها (۱۳۹۵ مهران غفوریان) تمامی مجموعه‌های تلویزیونی‌ای است که پورمخبر در آنان به ایفای نقش پرداخت؛ بچه‌های آسمان (۱۳۷۵ مجید مجیدی)، زن‌ها فرشته‌اند (۱۳۸۶ شهرام شاه حسینی)، خروس جنگی (۱۳۸۶ سید مسعود اطیابی)، توفیق اجباری (۱۳۸۶ محمدحسین لطیفی کیش و مات (۱۳۸۷ جمشید حیدری)، دلداده (۱۳۸۷ قدرت‌الله صلح میرزایی)، یک جیب پرپول (۱۳۸۸ قدرت‌الله صلح میرزایی)، دردسر بزرگ (۱۳۸۹ مهدی گلستانه داماد خجالتی (۱۳۸۹ آرش معیریان)، اخراجی‌های ۳ (۱۳۸۹ مسعود ده نمکی)، فیلم ویدیویی لیموترش (۱۳۸۹ سید جواد رضویان) و فیلم ویدیویی کباب غاز (۱۳۹۰ صالح دلدم) از جمله فیلم‌هایی است که مرحوم پورمخبر در آنان نقش آفرینی کرده است.

احمد پورمخبر در ۳۰ تیر ۱۳۹۹ بر اثر سکته مغزی پس از یک ماه کما درگذشت. خبر درگذشت وی توسط رضا عطاران رسانه‌ای شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.