«تاج» می‌داند «آن مرد» کجاست؟
31 مرداد 1399 - 2:39
شناسه : 1287
6
برای همه سوال است که چه کسانی قرارداد مارک ویلموتس را نگاشته‌اند؟ کاش بیاید و به ما هم بگوید که این قرارداد چرا فوق العاده بود!
پ
پ

قرارداد ویلموتس به هر نحو ممکن، فعلا با شکست بزرگی برای فوتبال ایران همراه شده و غرامتی به ارزش ۶.۲ میلیون یورو یا به عبارتی ۱۶۵ میلیارد تومان گریبان فدراسیون را گرفته است. به این رقم، پرداخت ۱.۴ میلیون یورو به ویلموتس در قسط نخست را هم اضافه کنید.

این شکست بزرگ حاصل نبودن سازوکار مناسب برای نگاشتن قراردادی با چارچوب‌های مشخص است که فقط از دست فدراسیون فوتبال، مهدی تاج و مشاورانش بر می‌آید و یکی مثل مارک ویلموتس هم به راحتی و بدون اینکه دیگر خودش را در مسیر تهران و بروکسل به زحمت بیاندازد، پول چند میلیون یورویی را نوش جان می کند!

*چه کسی قرارداد ویلموتس را نوشته است؟

در شرایطی که همه سرخورده از این شکست بزرگ هستند و مقصران مقابل کولرهای گازی و در کاخ های مجلل خود تابستان را پشت سر می‌گذارند، این سوال برای هر هوادار و مسئولی پیش آمده که قراردادی با چنین پرانتزهای بزرگی، چگونه و توسط چه کسانی نگاشته شده است.

اگر فکر می کنید که طبیعتا مسئولان امور حقوقی، کمیته تعیین وضعیت یا تدوین مقررات این کار را کرده اند سخت در اشتباه هستید چون قرار نیست در فدراسیون ۵ ستاره همه چیز مطابق قاعده و قانون پیش برود.

وکیل فدراسیون فوتبال هم می گوید کسانی که این قرارداد را نوشتند باید از آن دفاع کنند اما چه کسانی قرارداد را نوشتند؟ شاید مهدی تاج جواب این سوال را داشته باشد.

رئیس وقت فدراسیون که این قرارداد را “فوق العاده” توصیف کرده و بند معروف را که دودمان فدراسیون را به باد داده، ستاش می کرد، چند ماه قبل پرده از نگارنده این قرارداد برداشت: «این قرارداد محصول کار کارمندان ما در حقوق بین‌الملل بود. دکتر بیگلری، رئیس کمیته استیناف AFC است. او و خانم اسدی ٢٠ روز قرارداد کی‌روش را بررسی کردند و یک پیشنهاد دادند که قرارداد جدید را چطور ببندیم.»

* مردی که فقط مهدی تاج او را می شناسد

تاج حقیقت را می‌گوید. مشاور او برای رسیدن به یک قرارداد فوق العاده برای همکاری با ویلموتس، فقط قرارداد کی‌روش را همزمان با رفتارهای این مربی بررسی کرده و در نهایت به این جواب رسیده که باید ویلموتس را ممنوع المصاحبه کند و یک پرانتز عجیب را در انتهای بندی قرار دهد که می تواند هر تفسیری داشته باشد.

به همین علت است که وکیل فدراسیون فوتبال در پرونده ویلموتس می گوید «قرارداد ایده‌آل، قراردادی است که حافظ منافع شما باشد اما این قرارداد صرفا بنایش بر این بوده که چالش‌های دوران کی‌روش را برای ما به وجود نیاورد.»

به همین راحتی مهدی تاج و مشاورانش یعنی بیگلری و اسدی که اولی در شرایط فعلی هیچ سمتی در فدراسیون فوتبال ندارد و دومی همچنان رئیس کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال است، قرارداد موردنظر مهدی تاج را برای جلوگیری از اتفاقات گذشته مانند انتقادهای زهردار کارلوس کی‌روش نوشته و تاج هم آن را زیر بغلش زده و راهی بروکسل شده است.

* بیگلری کجاست؟

تاج می گوید او از اعضای سابق کمیته استیناف است که وقتی با برخی از مدیران این کمیته تماس گرفتیم حتی به یاد نداشتند که بیگلری چه زمانی در فدراسیون فوتبال عضویت داشت.

درباره بیگلری باید گفت که رفاقت دیرینه ای با مهدی تاج دارد و از زمان ریاست تاج در فدراسیون فوتبال در این تشکیلات بدون داشتن سمت مشخصی فعالیت می کند و در نهایت هم دست به کار نوشتن قرارداد ویلموتس شده است.

اما بیگلری کجاست که الان بیاید و قراردادی را که نوشته برای هواداران و مسئولان هم تشریح کند تا بیشتر با این قرارداد تاریخی آشنا شویم و حداقل ما هم احساس مهدی تاج را به آن داشته باشیم و به آن افتخار کنیم.

قطعا این شکست به همان اندازه که برای ایران بزرگ است، برای ویلموتس دستاورد بزرگی به شمار می رود ولی امیدواریم وکلای فدراسیون در مراحل بعدی بتوانند ورق را به نفع فوتبال ایران بگردانند و جلوی این فاجعه را بگیرند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.