ایران فعلا در مقابل ترامپ استراتژی «خویشتن داری» را انتخاب کرده
30 شهریور 1399 - 9:43
شناسه : 2172
7
نیویورک تایمز در گزارشی با استناد به گفته‌های مقام‌های آمریکایی و کشورهای هم‌پیمان آمریکا مدعی شده که ایران، در مقطع فعلی از هر نوع انتقامجویی و رویارویی مستقیم با آمریکا اجتناب کرده و فقط فعالیت‌های سایبری خود علیه واشنگتن را گسترش می دهد.
منبع : انتخاب
پ
پ

نیویورک تایمز نوشت براساس اطلاعات موجود، به رغم آنکه دولت ترامپ فشارها به ایران را افزایش داده، اما تهران راه خویشتن داری را انتخاب کرده است.

به گزارش «انتخاب»؛  نیویورک تایمز در گزارشی با استناد به گفته‌های مقام‌های آمریکایی و کشورهای هم‌پیمان آمریکا مدعی شده که ایران، در مقطع فعلی از هر نوع انتقامجویی و رویارویی مستقیم با آمریکا اجتناب کرده و فقط فعالیت‌های سایبری خود علیه واشنگتن را گسترش می دهد.

نیویورک تایمز در این مطلب با استناد به گزارش اطلاعاتی که در اختیار مقام‌های آمریکایی و متحدان آنها قرار گرفته، می‌گوید ایران همچنین برنامه‌های پارسال خود را برای تاثیر بر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در پاییز امسال کنار گذاشته‌ است؛ نقشه‌هایی با هدف این که شوک اقتصادی آن بر انتخاب مجدد دونالد ترامپ اثر بگذارد.

در این گزارش، نیویورک تایمز با استناد به منابع خبری خود و تحلیل آنها از اوضاع ایران می‌گوید تهران در محاسباتش به این نتیجه رسیده که بعد از بحرانی که همه‌گیری کرونا برای اقتصاد جهان ایجاد کرد، هر نوع حمله به منابع نفتی بی‌اثر است. و اینکه ایران باور دارد که هر نوع حمله‌ای جز حملات سایبری به نفع ترامپ خواهد بود چرا که به او اجازه می‌دهد با هدف تامین نظر رای‌دهندگان حامی خود، آمریکا را برای یک پاسخ نظامی به ایران آماده کند.

نیویورک تایمز با استناد به مقام‌های ارشد آمریکایی و کشورهای هم‌پیمان که در جریان گزارش اطلاعاتی قرار گرفته‌اند، نوشته ایرانی ها “می دانند که آمریکا و اسرائیل پشت عملیات‌های اخیر علیه ایران بوده‌اند، اما از هرنوع تلافی خودداری می‌کنند، چون این رویدادها را “تله‌ای” می‌دانند که چیده شده تا ایران تلافی کند و به دنبالش آنها هم به ایران حمله کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.