سازمان مالیاتی؛چشم انتظار لیست خانه های خالی
01 مهر 1399 - 16:59
شناسه : 2405
12
معاون فناوری‌های سازمان امور مالیاتی گفت:‌ هنوز دسترسی و دیتای خانه‌های خالی تحویل سازمان نشده است.
پ
پ

هادی خانی معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی راجع به ارسال فهرست خانه‌های خالی به این سازمان به شبکه خبر گفت : دیروز از رسانه ها مطلع شدیم که لیست ۱۰۹ هزار مسکن خالی تحویل سازمان مالیاتی شده است. با وجود این که ذهنیتی از این تحویل نداشتیم پیگیری کردیم و با معاون وزیر راه صحبت کردیم که این لیست کجاست؟

معاون سازمان مالیاتی ادامه داد:‌ اطلاع دادند که در سامانه ملی املاک و اسکان دسترسی برای سازمان تعبیه شده که می‌توان این دیتا را مشاهده کرد. از ظهر امروز که متوجه شدیم به دنبال فعال کردن این دسترسی از طرف سازمان هستیم تا به دیتا و اطلاعات دسترسی کامل پیدا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه دسترسی و دیتایی هنوز تحویل سازمان نشده است، تصریح کرد: طبق ماده ۵۴ قانون مالیات مستقیم برای اجرا دست سازمان باز است. البته روی نرخ و زمانبندی تغییراتی در مجلس پیگیری می‌شود و تا جایی که خبر دارم شورای نگهبان ایراداتی به طرح مجلس گرفته بود که رفع شده و در صحن علنی باید تصویب شود.

خانی افزود: اگر این قانون مصوب شود بازدارندگی بیشتری پیدا می شود. با فرض این موضوع در قانون فعلی که اگر امروز اطلاعات دریافت کنیم می توان ورود کرد و طبق آن مالیات را مطالبه کنیم. سال اول از مالیات معاف است. سال دوم ۵۰ درصد، سال سوم ۱۰۰ درصد و سال سوم به بعد ۱.۵ برابر اجاره مالیات ارزش ملک را مطالبه می‌کنیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.