هنر فوتبال و بی هنری مدیران ما !
07 مهر 1399 - 16:12
شناسه : 3086
4
با فوتبال می توان قلب ها را تسخیر کرد.مرزها را درنوردید و شوری وصف ناشدنی بوجود آورد.این هنر فوتبالی و شورملی را باید با شعور و فهم مدیریتی در هم آمیخت و به فردای بهتر اندیشید.
نویسنده : احمد میرزاییان
پ
پ

این هنر فوتبال است که با یک گل ولوله ای به پا می کندو یک شب شیرین و رویایی برای مردم هدیه می آورد.جادوی توپ گرد، در سایه تعصب و غیرت مثال زدنی فوتبالیست هایش، این بار هم بی هنری و بی تفاوتی دست اندرکاران مدیران فوتبالی و مسئولان ورزشی اش را به بوته فراموشی سپرد.مدیرانی که سرنوشتی کثیف و سراسر ایراد و ابهام در پرونده ویلموتس برای مردم رقم زدند و پولی میلیاردی را به حراج گذاشتند!

مدیران باشگاههایی که با ندانم کاری و همراهی با شبکه فساد و دلالی پرونده هایی متعدد در فیفا بر علیه کشور و مردم گشودند تا جرائم سنگین متوجه ایران شود و…!

در این وانفسا و شرایط سخت اقتصادی که رییس دولت آدرس غلط به مردم داده و مشکلات جاری را متوجه کاخ سفید می کند و بعضی از نمایندگان مردمش به جای کاهش رنج و مشقت ملت، به فکر دنا پلاس،ماشین شاسی بلند و وام های آنچنانی هستند،باز فوتبال هنر بی بدیل خود را به رخ می کشدو جبران مافات می کند!

توصیف شعرا و فرهیختگان را که با یک‌گل بهار نمی شود را ارج می نهیم،اما فوتبال این توصیف ها را برنمی تابد زیرا در فوتبال با یک گل می توان یک بهار وصف نانشدنی ایجاد کرد و قلوب یک ملت را تسخیر نمود.این هنر فوتبال است که هنوز مردمش با یادآوری گل خداداد عزیزی به استرالیا سر به آسمان می سایند.این هنر فوتبال است که ضربه سر استیلی و گل تاریخ سازش به امریکا در دفتر خاطرات یک ملت ضبط و ثبت شده است.

این هنر فوتبال است که” گل عیسی” و فرزندی برومند و گمنام از خطه جنوب به یک باره پیام آور شادی می شود و این موفقیت را مرهون دعای خیر مادر می داند.این تعصب و غیرت دینی و اعتقادی را باید ستود و به آن افتخار کرد.

باید به خاطر داشته باشیم در دوحه با حریفی دندان گرد مصاف دادیم.حریفی که در سایه دلارهای نفتی کلکسیونی از عناصر شاخص فوتبال اروپا و آسیا را شکار کرده بودو ما به دوندگی و غیرت بچه های شجاع وطن دل بسته بودیم.آنها به تفکر ژاوی و تکنیک کازورلا،بونجاح،تام تائه هی و اکرم عفیف امیدوار بودند و پول میلیاردی به پای آنها ریختند و ما به توانایی و ظرفیت یحیی و کادر فنی داخلی و غیرت عیسی و شجاع و احمد نور و…در مستطیل سبز ایمان راسخ داشتیم.

آری یک بار دیگر با شعار ما می توانیم‌ و با تکیه بر عناصر داخلی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است ، گامی بلند برداشتیم، تا خواب زده ها را بیدار کنیم!

باید هوشمندانه این ظرفیت و توانایی داخلی را با علوم و فنون روز منطبق کنیم.این توفیق ها و موفقیت ها ،زمانی دائمی و همیشگی خواهد بود که با کار زیر بنایی و مدیریت اصولی همراه باشد.تعصب و غیرت در مقاطعی از زمان در میدان مسابقه کارگشا است ،اما همیشگی نخواهد بود.

باید آگاهی مربیان را بالا برد.به علوم بدنسازی و تغذیه توجه داشت. تمرینات روزانه را با روشهای نوین و حرفه ای منطبق کردو در یک کلام به استعداد یابی و فوتبال پایه نگاهی عمیق داشت تا نسل آینده مدد رسان فوتبال باشگاهی و ملی باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.