رییسی :اجازه نمی دهیم هیچ کارخانه‌ای تعطیل یا نیمه تعطیل شود
07 مهر 1399 - 20:10
شناسه : 3100
7
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه درس دفاع مقدس برای امروز این است که کاری کنیم تا مردم احساس آرامش کنند، گفت: دشمن با تمسک به حقوق بشر تلاش می‌کند قتل و جنایت را عادی‌سازی کند.
پ
پ

به گزارش فارس، «آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضائیه در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضائیه، با اشاره به سفر اخیر خود به استان اردبیل که پنج‌شنبه گذشته در ادامه سفرهای استانی وی صورت گرفت، پیگیری رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان را از مهم ترین دستاوردهای این سفر عنوان کرد.
* نمی گذاریم هیچ کارخانه‌ای تعطیل شود و تولیدکنندگان زمین بخورند
رئیس قوه قضائیه گفت: رونق تولید و خدمات و حمایت از تولیدکننده، همانند مبارزه با فساد از مأموریت های اصلی و مستمر دستگاه قضایی است و همکاران ما در بخش های مختلف قضایی تلاش می کنند هیچ کارخانه ای تعطیل یا نیمه تعطیل نشود و هیچ تولیدکننده ای زمین نخورد. آیت الله رئیسی افزود: دستگاه قضایی در راستای مأموریت خود در دفاع از حقوق عامه، از کارگران غیور و متخصص و متعهد و کارفرمایان و کارآفرینان و سرمایه گذاران که غیرتمندانه برای رونق تولید تلاش می کنند همه جانبه حمایت می‌کند و رفع مشکلات آنها در نظام اداری و قضایی را وظیفه خود می داند.
* دشمن به دنبال توقف چرخه تولید و افزایش بیکاری در کشور ماست
رئیس قوه قضائیه با بیان این که تولید مسأله محوری امروز ماست، اظهار داشت: دشمن به دنبال توقف چرخه تولید و افزایش بیکاری و ایجاد یاس و ناامیدی در کشور ماست و وظیفه ما در حوزه نظارت و قضاوت این است که با جلوگیری از توقف در چرخه تولید و حمایت از نیروی کار، دشمن را در رسیدن به هدف پلید خود ناکام بگذاریم. آیت الله رئیسی با تأکید بر لزوم پیگیری جدی مصوبات سفرهای استانی رئیس و مسؤولان عالی قضایی متذکر شد که سفرهای استانی مسؤولان هنگامی ارزشمند و ماندگار می شود که مردم با اقدام و عمل به تصمیمات اتخاذ شده، احساس امید و آرامش کنند.
* بازگویی تاریخ دفاع مقدس بهترین روش الگوسازی برای نسل امروز است
رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شکست حصر آبادان در هفتم مهر ماه ۱۳۶۰ که به فرمان حضرت امام (ره) صورت گرفت، اظهار داشت: بازخوانی و بازگویی سیره عملی شخصی و حماسه آفرینی سرداران اسلام و تاریخ دفاع مقدس بهترین روش الگوساز برای نسل امروز است. * حفظ ارزش پول ملی از مهم ترین مطالبات اقتصادی رهبری است آیت الله رئیسی افزود: نیروهای غیور سپاه و ارتش و رزمندگان عزیز ما در دوران دفاع مقدس در لبیک به فرمان امام، عزت و افتخار آفریدند و با تدبیر، استقامت و مجاهدت در برابر دشمن ایستادند و امروز هم مسؤولان و فعالان عرصه اقتصادی باید به فرامین مقام معظم رهبری عمل کنند.
* کاهش ارزش پول ملی برای کشور خسارت بار است
رئیس قوه قضائیه، حفظ ارزش پول ملی را یکی از مهم ترین فرامین اقتصادی مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری بارها فرمودند کاهش ارزش پول ملی برای کشور خسارت بار است و میدان‌داران حوزه اقتصاد باید شبانه روز برای مقابله با این معضل تلاش کنند. آیت الله رئیسی تأکید کرد: درس دفاع مقدس برای مسؤولان اقتصادی این است که با الگوگیری از دفاع جانانه و ایثار و شجاعت رزمندگان عزیز، برای دفاع از ارزش پول ملی و مدیریت بازار و کاهش تورم و گرانی و تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تلاش کنند و به مردم آرامش خاطر بدهند.
* با استفاده از همه ظرفیت های موجود جنگ اقتصادی دشمن را خنثی کنیم
رئیس قوه قضائیه با بیان این که کار دشمن، دشمنی است، اظهار داشت: دشمن به دنبال تهدید و تحریم و فتنه و توطئه است ولی مسؤولان ما باید با تدبیر در همه عرصه‌ها و با استفاده از ظرفیت های عظیمی که در کشور وجود دارد که مهم ترین آنها نیروی کار پویا و متعهد و متخصص است، می تواند جنگ اقتصادی و روانی و رسانه ای دشمن را خنثی کنند. * ارجاع همه ناکارآمدی ها به دشمن درست نیست؛ نباید دشمن را تشجیع کرد .
آیت الله رئیسی با تأکید بر این که دشمن در هیچ عرصه ای نتوانسته ملت ایران را متوقف کند و امروز هم با تدبیر می‌توان از شرایط موجود پیروزمندانه عبور کرد، خطاب به مسؤولان اجرایی متذکر شد: ارجاع همه ناکارآمدی‌ها به اقدامات دشمن درست نیست و ضعیف نمایی ما دشمن را در تصور اثرگذاری اقداماتش و تداوم خباثت ها و توطئه‌هایش تشجیع می‌کند.
* دشمن می‌خواهد قتل و جنایت را در جامعه عادی سازی کند
رئیس قوه قضائیه مردم را رمز پیروزی نظام اسلامی و شکست دشمن دانست و در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تشدید توطئه‌های دشمن با مستمسک قراردادن حقوق بشر گفت: دشمن می خواهد قتل و جنایت را در جامعه عادی جلوه دهد و بر همین اساس تلاش می کند مردان و زنان شجاع ما در عرصه های امنیتی و قضایی را تضعیف کند.
* پایه‌گذاران خشونت در غرب مدعی حقوق بشر شده‌اند
آیت الله رئیسی افزود: دشمن تلاش می‌کند با انگ زدن به چهره‌های مصمم حافظان امنیت و اقتدار و حامیان تولید، آنها را از کارآمدی بیندازد و برای این کار از «حقوق بشر» استفاده ابزاری می‌کند؛ در حالی که خودشان پایه گذار مکتب قتل و غارت و شکنجه در عالم هستند. رئیس دستگاه قضا از «آمریکا و برخی کشورهای اروپایی» به عنوان «کانون جنایت» و از «خفه کردن صدای عدالتخواهان با قراردادن زانو بر گلوی آنها» به عنوان «روش جدید شکنجه» یاد کرد و گفت : قوه قضائیه تحت تأثیر فضاسازی‌های نظام سلطه و پیاده نظام آمریکا و اروپا قرار نمی‌گیرد و تنها بر مدار عدل و انصاف و قانون حرکت می‌کند.
* حقوق بشر واقعی محترم است و کوچک‌ترین تضییع حق را برنمی‌تابیم
آیت الله رئیسی ادامه داد: حقوق بشر واقعی و برخاسته از دین را محترم می شماریم و بر اساس آموزه‌های اسلام و مبانی فکری امامین نظام اسلامی به وظایف قانونی خود عمل می‌کنیم و کوچک ترین تضعیف و تضییع حق را برای خود جایز نمی‌دانیم. * ملامت و تهدید در قضات شجاع و غیرتمند ما اثر ندارد.
رئیس قوه قضائیه با تأکید بر این که اجرای حق و عدالت ضامن سعادت جامعه است، تصریح کرد: مردم از دستگاه قضایی انتظار اجرای عدالت دارند و قضات شجاع و باغیرت ما فقط به اقتضای حق و قانون حکم می کنند و ملامت ها و تهدیدها دل آنها را خالی نمی کند.

* ۱۸ اقدام سازمان زندان ها برای تأمین سلامت زندانیان در برابر کرونا
در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور به تبیین محورهای گزارش ارائه شده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره وضعیت سلامت زندان‌های سراسر کشور در ایام شیوع این بیماری پرداخت و گفت که ۱۸ اقدام پیشگیرانه در سه ماه اخیر در زندان‌های سراسر کشور انجام شده است.
وی از «کاهش جمعیت کیفری زندانیان از طریق اعطای مرخصی بر اساس بخشنامه رئیس دستگاه قضا، تجهیز گسترده واحد دادرسی الکترونیکی در زندان ها، لغو مرخصی کارکنان وظیفه، تجهیز قرنطینه زندان ها به مواد ضد عفونی کننده، تست مستمر وضعیت سلامت کادر زندان و زندانیان و توزیع اقلام بهداشتی بین آنها، ایجاد اتاق ایزوله در زندان‌ها، تعطیلی فعالیت‌های اجتماعی محور، رعایت تناسب جمعیتی در بندها و رعایت فاصله اجتماعی در ملاقات زندانیان با خانواده ها» به عنوان مهم ترین این اقدامات یاد کرد. دادستان کل کشور با اشاره به اعتبارات هزینه شده در این زمینه توضیح داد که سازمان زندان ها مبلغ ۶ میلیارد از محل منابع خود برای اجرای اقدامات فوق الذکر هزینه کرده و به صورت رسمی نیز از ستاد کرونا و معاونت اقتصادی ریاست جمهوری درخواست شده اعتبارات مورد نیاز برای تداوم اجرای این طرح ها را تأمین کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.