پرسپولیس افتخاری دیگر آفرید
12 مهر 1399 - 21:32
شناسه : 3616
6
با صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال پرسپولیس در دیداری نفس گیر و ماراتنی 120 دقیقه ای در ضربات پنالتی به برتری در برابر تیم قدرتمند ، پر ستاره و ثروتمند النصر عرسیتان دست یافت تا افتخاری بزرگ و ارزشمند را با صعود به فینال قهرمانان آسیا برای فوتبال ایران رقم بزند .
پ
پ

تیم فوتبال پرسپولیس در دیداری نفس گیر و ماراتنی ۱۲۰ دقیقه ای در ضربات پنالتی به برتری در برابر تیم قدرتمند ، پر ستاره و ثروتمند النصر عرسیتان دست یافت تا افتخاری بزرگ و ارزشمند را با صعود به فینال قهرمانان آسیا برای فوتبال ایران رقم بزند .
به گزارش سایت فرهنگ ایرانیان ، در این بازی که آن را باید اوج هنرنمایی بازیکنان ، ایثار و غیرت بازیکنان پرسپولیس دانست ، جملگی اعضای تیم برای خلق افتهاری دیگر برای پرسیپولیس ، با تمام وجود در طول ۱۲۰ دقیقه بازی کشنده ؛ به خوبی جنگیدند تا تیم متمول عربستانی در پایان سر تعظیم در برابر فوتبال ایران پایین آورده و نشان دهد که همه چیز در فوتبال در داشتن پول و برخورداری از ستاره ها خلاصه نمی شود .
در این دیدار بازیکنان پرسپولیس با غیرت ایرانی و دوندگی بی امان خود ، سرمربی پرتغالی را مبهوت هنرنمایی خود کردند تا او که آمده بود با این تیم به فینال لیگ قهرمانان صعود کند ، رویاهای خود را بر باد رفته ببیند .
شاگردان بحیی گل محمدی در این دیار بسان بازیهای گذشته خود بسیار هوشیارانه در زمین جنگیدند تا حریف پر مهره نقشه های خود را برای عبور از سد ارتش سرخ بر باد رفته ببیند .به سخنی دیگر سرخ ها در این بازی تمام معادلات را بر هم زدند تا با وجود آنکه در فاصله چند ساغت به شروع بازی عیسی آل کثیر ستاره گلزن خود را از سوی کمیته انضباطی AFC محروم دیدند با انگیزه ای دو چندان و برای دلخوشی دل مردمی که چشم به افتخارآفرینی آنان دوخته بودند ، از غیر ممکن ها عبور کرده و رویای خود را برای دستیابی به عنوان قهرمانی آسیا ، این بار با یک مربی ایرانی و شایسته با صعود به فینال لیگ قهرمانان محقق سازند . شاید وقتی داور سنگاپوری برای النصر پنالتی گرفت و کاپیتان مراکشی و گلزن این تیم آن را به گل تبدیل کرد ؛ کمتر کسی فکر کی کرد پرسپولیس خیلی زود به بازی بر گردد . اما بشار رسن که آن پنالتی را داده بود چنید دقیقه بعد با پاسی دیدنی مدی عبدی جوان و جانشین عیسی آل کثیر را بر روی دروازه حریف صاحب موقعیتی عالی جهت گلزنی کرد تا این جوان شایسته در حضور مایکون مدافع بلند بالای برزیلی ، دروازه حریف را با ضربه سری دیدنی فتح کند .
در نیمه دوم و در شرایطی که بازی بیشتر در میانه زمین جریان داشت ، دو تیم موقعیت هایی جهت گلزنی روی دروازه های هم خلق کردند اما بازی محتاطانه دو تیم در نهایت کار را به وقت های اضافه کشید . در وقت اضافی اول احسان پهلوان به دنبال تکل بر روی زانوی بازیکن حریف ، دومین کارت زرد را نیز جلوی چشمان خود دید تا با اخراج او پرسپولیس ده نفره بازی را در شرایط خستگی مفرط بازیکنان خود پی بگیرد . اما وقتی بحث غیرت ایرانی مطرح باشد ، نقش دیگر فاکنور ها و عوامل کمرنگ می شود تا النصر با وجود برتری عددی نیز نتواند خطری را متوجه دروازه پرسپولیس کند . هر چند که الحق و انصاف در این بازی شجاع خلیل زاده و حسین کنعانی زادگان در خط دفاع عالی ظاهر شدند تا با هنرنمایی خود اجازه ندهند ، دروازه حامد لک با خطراتی جدی مواجه شود . در ضربات پنالتی نیز پرسپولیس بسیار عالی عمل کرد تا با گل کردن تمام ضربات خود و دفع پنالتی سوم النصر از سوی حامد لک، شب طلایی سرخ پوشان کامل شود.

در ضربات پنالتی پرسپولیس با نتیجه ۵ به ٣ به برتری رسید و راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شد.

پنالتی‌های پرسپولیس را کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی، میلاد سرلک، شجاع خلیل‌زاده و علی شجاعی به گل تبدیل کردند.

برای النصر نیز عبدالله مادو، گونزالو مارتینس، عبدالرحمن عبید، در پنالتی‌ها گلزنی کردند و مایکون نیز پنالتی‌اش را از دست داد.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، شجاع خلیل‌زاده، بشار رسن (٩٨ مهدی شیری)، محمد حسین کنعانی‌زادگان، احمد نوراللهی (٩۵ میلاد سرلک)، کمال کامیابی‌نیا، احسان پهلوان، مهدی عبدی (٩۵ آرمان رمضانی)، وحید امیری، سعید آقایی (١١۴ علی شجاعی) و سیامک نعمتی.

ترکیب النصر: برد جونز، سلطان الغنام (٧٠ اسامه الخلف)، عبدالله مادو، عبدالرزاق حمدالله، عبدالله الخبیری (٨٩ مختار علی)، مایکون پریرا، عبدالمجید الصلیهم، گونسالو مارتینس، عوض خمیس، عبدالفتاح عشیری ( ٩٨ عبدالرحمن الدوسری ) و خالد الغنام (۴۶ احمد یحیی).

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.