توصیه‌هایی برای تازه داماد‌ها در شروع زندگی مشترک
19 مهر 1399 - 20:45
شناسه : 4247
6
مشکلات ابتدای زندگی برای همه جوان‌های تازه ازدواج کرده وجود دارد که برخورد آگاهانه با آن‌ها می‌تواند کام زوجین را شیرین کند.
پ
پ

همه ما معمولاً تصور می‌کنیم فقط زنان هستند که باید پس از ازدواج شرایط خود را با زندگی پساازدواج تطبیق دهند؛ در حالی که این نکته در مورد مردان تازه ازدواج کرده هم صدق می‌کند و در این میان، چند مسئله درونی وجود دارد که باید با آن‌ها روبه‌رو شوند. در ادامه این گزارش به مرور مشکلاتی که ممکن است تازه داماد‌ها پس از ازدواج با آن مواجه شوند و چگونگی نحوه برخورد با آن‌ها می‌پردازیم.
در اولویت قرار دادن زن

یک ازدواج سالم با محبت، احترام و توجه زیاد به یکدیگر آغاز می‌شود و پس از مراسم ازدواج، شما مهم‌ترین فرد در زندگی زن خود هستید و همسر شما هم همین اهمیت را برای شما دارد؛ پس با او وقت بگذرانید، به دیدگاه‌های او در زندگی اهمیت دهید، مشکلاتش را مشکلات خودتان بدانید و در هر کاری، از او حمایت و پشتیبانی کنید.
درک کردن همسر

اولین کلید رابطه با زن این است که بپذیریم زنان متفاوت فکر می‌کنند؛ پس وقتی آن‌ها در مورد مشکلاتشان صحبت می‌کنند، به حرف‌هایشان با دقت گوش کنید و از کمک کردن به او طفره نروید، زیرا آن‌ها فقط گوش شنوا می‌خواهند، اما در این میان یکی دیگر از مواردی که باعث آزار زنان می‌شود این است که مردان احساسات خود را به راحتی بروز نمی‌دهند، چون آن را یک نقطه ضعف می‌دانند و این امر زمانی به چشم می‌آید که مردان در کاری شکست خورده باشند و پذیرفتن صریح شکست به نفس آن‌ها آسیب می‌زند، اما با این وجود، زنان انتظار دارند که شوهرانشان صادق و صریح باشند.

مردان به طور طبیعی، تمایل به رقابت دارند، اما به یاد داشته باشید که ازدواج یک رقابت نیست و به عنوان یک زوج، شما یک تیم به حساب می‌آیید.
مال «من» یا مال «ما»؟

قبل از ازداوج، مردان مسئولیت کمتری به عهده می‌گیرند و این امر باعث می‌شود تا وقت بیشتری را با دوستان خود برای دیدن یک برنامه تلویزیونی یا باشگاه رفتن، بگذرانند، اما مرد‌ها باید تعادل را در زندگی مشترک حفظ کنند و مثل قبل، زمانی را برای برای خود و همسرشان اختصاص دهند.

در دنیای امروز، بیش از هر زمان دیگری، افراد به صورت فردی به خود نگاه می‌کنند؛ پس باید فضای شخصی به همسرتان اختصاص دهید.
چگونگی گرفتن تصمیم‌های بزرگ

زن و شوهر باید هر از چند گاهی تصمیم‌های بزرگی در زندگی بگیرند، چه درباره مهاجرت به شهری دیگر، چه در مورد چگونگی هزینه، خرید خانه جدید و یا موارد دیگر باشد که مردان باید در نظر داشته باشند که زن و شوهر یک تیم هستند و تصمیم‌ها باید با توافق هردویشان گرفته شود.
کمک کردن در کار‌های خانه

در دنیای مدرن به نظر نمی‌رسد کار‌های خانه دیگر وظیفه انحصاری زنان باشند و با توجه به اینکه زن و شوهر، هر دو بیرون از خانه کار می‌کنند، باید کار‌های خانه را با یکدیگر تقسیم کنند و با این کار هیچکدام از زوجین تحقیر نخواهند شد.

مردانی که تازه ازدواج کرده‌اند، با انجام دادن این کار‌ها می‌توانند به بهترین شکل زندگی خود را اداره کنند و مشکلات کمتری را سر راه خود ببینند./YJC

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.