افزونه جلالی را نصب کنید. 22 ذو القعدة 1444 Saturday, 10 June , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 16690 تعداد نوشته های امروز : 13 تعداد اعضا : 4×
رئیسی: ظرف یک‌ماه آینده تمام دستگاه‌ها به سامانه دولت هوشمند بپیوندند
27 اردیبهشت 1402 - 18:21
شناسه : 53062
0

رئیس‌جمهور تاکید کرد: کشور امروز در هر سه حوزه مغز افزار، نرم افزار و سخت افزار به نقطه بسیار خوبی رسیده‌ است.

پ
پ

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در مراسم افتتاح  ۷ طرح فیبر نوری گفت: تا دیروز فقط در مسیرهای علمی که دیگران ایجاد کرده بودند حرکت می‌کردیم و تلاش می‌شد که برنامه‌های تولیدشده در کشورهای دیگر را فرا بگیریم و روی دستگاههای خود پیاده کنیم.

وی افزود: در حوزه نرم افزار تلاش بسیاری شده‌ است. کشور امروز در هر سه حوزه مغز افزار، نرم افزار و سخت افزار به نقطه بسیار خوبی رسیده‌ است.

رئیس‌جمهور  تصریح کرد: مقام معظم رهبری از دولت انتظار دارند که بخش خصوصی، تشکل‌ها، فعالان حوزه‌های مختلف و نخبگان این عرصه به کار گرفته شوند. با مشارکت واقعی بخش خصوصی در انجام کارها، اندیشه و انگیزه آنها در مسیر رشد و ارتقا به کار گرفته می‌شود.

وی تاکید کرد: رقابت سالمی در جهت ارتقای کیفیت بین فعالان عرصه ارتباطات در کشور ایجاد شده. از جلوه‌های مردمی دولت این است که بخش خصوصی را پای کار بیاورد.

به گفته وی، دولت نقش هدایت، حمایت و نظارت را بر عهده دارد.

رئیس‌جمهور گفت: برخی از کشورها به میزان درآمد نفت ما، از حوزه اقتصاد دیجیتال درآمد دارند. رشد اقتصادی در حوزه دیجیتال از ۶/۲ به ۷/۵ درصد رسیدیم اما نباید به این میزان قانع باشیم. در شبکه ملی اطلاعات تا قبل از دولت سیزدهم، ۲۳ درصد رشد داشتیم اما اکنون به ۶۰ درصد رسیده‌است

وی تاکید کرد: شبکه ملی اطلاعات به میزانی که از دقت آن کاسته نشود باید تسریع یابد و به سرانجام برسد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: طبق آمارها، دولت الکترونیک تا ۳۰ درصد رشد داشته‌ اما افزایش آن را ندیدیم. کشورهای مختلف در هوشمندسازی نظام اداری در حال رقابت با هم هستند.۹۵ درصد دستگاه‌ها به سامانه دولت هوشمند متصل شده‌اند اما فقط ۵۰ درصد فعالیت‌شان در این سامانه به‌صورت هوشمند انجام می‌شود که میزان کمی است.

رئیسی تاکید کرد: حداکثر ظرف یک‌ماه آینده تمام دستگاه‌ها به سامانه دولت هوشمند بپیوندند و هیچ‌دستگاهی در این سامانه غایب نباشد.

وی با اشاره به اهمیت پیشرفت در عرصه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تا چندی قبل در عرصه فناوری ارتباطات صرفا مصرف کننده بود اما امروز با تلاش مجاهدانه دانشمندان جوان کشور در حوزه‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و مغزافزاری به پیشرفت‌های بسیار خوبی رسیده‌ایم.

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: : بالارفتن سرعت و کیفیت در دسترسی به اطلاعات برای مردم حائز اهمیت است. بسیاری از خدمات در حال حاضر در بستر سامانه‌های الکترونیکی به مردم ارائه می‌شود.

این خبر تکمیل می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.