دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹ 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3180 تعداد نوشته های امروز : 7 تعداد اعضا : 7×
ویژگی‌های شخصیتی که دستخط شما آشکار می‌کند
۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
شناسه : 6006
3
دستخط افراد به نوعی، تصویری آشکار از شخصیت افراد را به نمایش می‌گذارد.
منبع : باشگاه خبرنگاران
پ
پ

شاید شنیده باشید که دستخط شما، نماد شخصیت شماست. در واقع دستخط افراد و طریقه نوشتن کلمات و حتی حروف و نقاط آن‌ها صرف نظر از اینکه به چه زبانی صورت گیرد، تصویری واضح از ویژگی‌های شخصیتی افراد ارائه می‌دهد.

در این مقاله ما قصد داریم تا تحلیلی از شخصیت افراد از طریق نوشتار ارائه دهیم:

۱- نوشتار با خط ریز یا درشت

شخصیت‌های برون گرا تمایل دارند تا کلمات را با خط درشت بنویسند؛ در حالی که افراد خجالتی و درون گرا مایل به نوشتن با حروف ریز هستند، اما نوشتار با حروف متوسط به شکلی که نه با حروف بزرگ باشد و نه با حروف کوچک، بیانگر شخصیتی واضح است و نمایانگر توانایی قوی بر تمرکز به شمار می‌رود.

۲- فاصله بین کلمات

افرادی که فاصله‌های زیادی را بین کلمات به جای می‌گذارند، افراد دارای استقلال و آزادی هستند، اما افرادی که فاصله کمی میان کلمات می‌گذارند، اشخاصی هستند که از پیوستن به دیگران و در کنار دیگران بودن لذت می‌برند، اما اگر فاصله کافی میان کلمات نباشد؛ به طوری که کلمات به هم چسبیده نوشته شود؛ گویی مزاحم یکدیگر نوشته شده‌اند، نشانگر آن است که شما فردی فضول و کنجکاو هستید.

ویژگی‌هایی که دستخط شما آن را آشکار می‌کند

۳- نحوه فشار دادن قلم

در صورت فشار دادن شدید قلم به هنگام نوشتن، به طوری که کلمات تو پر و پر رنگ به نظر برسند، نمایانگر عصبانیت و تنش فرد است؛ در حالی که فشار نسبتا اندک، گواه بر پایبندی و تعهد است، اما فشار خیلی ضعیف و نرم بر قلم به هنگام نوشتن، گواه بر لطافت، همدردی و گاه عدم نشاط است.

ویژگی‌هایی که دستخط شما آن را آشکار می‌کند

۴- طریقه نوشتن نقاط حروف

اگر نقاط حروف را رو به بالا می‌نویسید، شما فردی با خیالات گسترده و با نشاط هستید. در صورتی که نقاط نزدیک به هم و نزدیک به پایه حروف نوشته شوند، بیانگر آن است که شما فردی منظم هستید که ترتیب را دوست دارد، اما اگر نقاط حروف را چپ و راست می‌نویسید، شما فردی سهل انگار به شمار می‌روید.

۵- روش امضا

امضا بر روی برگه‌ها اگر خوانا باشد، نشان از اعتماد و ثبات است؛ در حالی که امضای ناخوانا و غیر واضح بیانگر آن است که فرد امضا کننده، انسانی پیچیده است که به سختی می‌توان او را درک کرد.

ویژگی‌هایی که دستخط شما آن را آشکار می‌کند

۶- متمایل بودن کلمات

نوشتن کلمات اندکی متمایل نشان می‌دهد شما دوست دارید با افراد جدید کار کنید؛ در حالی که نوشتن به صورت ایتالیک نمایانگر آن است که شما فردی مخفی کار هستید.

۷- سرعت نوشتار

در صورتی که سریع می‌نویسید، نشانگر آن است که شما فردی بی تابید که از اتلاف وقت متنفر هستید، اما اگر شما وقت زیادی را برای نوشتن می‌گذارید، این نشانگر آن است که شما فردی منظم و روشمند هستید.

۸- دروغگویی

اگر طرز نوشتن کلمات و نحوه متمایل بودن و شیب آن‌ها در طول یک پاراگراف به طرز چشمگیری تغییر کند، احتمال فراوان دارد که شما فردی دروغگو باشید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.