تشریح دستاوردهای یک‌ساله وزارت ارتباطات به مناسبت هفته دولت
05 شهریور 1402 - 23:22
شناسه : 61566
0

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسب هفته دولت به تشریح برخی از دستاوردهای این وزارت خانه در یک سال گذشته مانند، فیبرنوری، پیام رسان‌های داخلی و پنجره ملی خدمات دولت هوشمند پرداخت.

پ
پ

به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با حضور در یک برنامه تلویزیونی به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: یکی از پروژه‌های بزرگی که ما دنبال می‌کنیم پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارهاست و هدف گذاری این است تا پایان این دولت ۲۰ میلیون خانوار تحت پوشش قرار بگیرند.

وی افزود: در۱۴۰۰ شهر کوچک و بزرگ کار شروع شده که ۱۲۰۰ تعیین و تکلیف واپراتور آن مشخص شده است. همچنین اخیرا پروانه جدیدی را به اپراتورهای ارتباطی واگذار کردیم که می توانند خدمات ارتباطی و فیبرنوری را به غیر از مخابرات ارائه کنند، بنابراین در ۱۲۰۰ شهر هفت اپراتور به ارایه خدمت می‌پردازند. این پروژه یک پروژه عمرانی است و کار بسیاری دارد و میخواهیم تا پایان سال ۱۴۰۴ کار تمام شود، بنابراین همکاری مردم را می‌طلبد. شبانه روزی کار درحال پیگیری است و اپراتورها کار خود را انجام می‌دهند. 

زارع پور گفت: ما برای هر شهر یک اپراتور دوم اعلام کرده‌ایم و برنامه ریزی کرده‌ایم تا پایان سال این پروژه به پیشرفت ۴۰ درصدی یعنی هشت میلیون خانوار برسد.‌ با این کار به مرور می‌توان سرعت‌های خوبی را برای مردم فراهم کنیم. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره هزینه پرداختی شهروندان برای دریافت این فناوری تشریح کرد: در شهرهای کوچک و بزرگ تصور می‌شود که هزینه‌های چند ده میلیونی برای دریافت این فناوری باید پرداخت شود اما مردم نمی‌دانند که می‌توانند با هزینه کم از آن برخوردار شوند، بنابراین فقط هزینه مودم از مردم دریافت می‌شود که آن هم می‌توان به صورت امانی داده شود. در زمینه هزینه فیبرکشی هم دولت اقدامات خوبی انجام داده و بخشی از آن توسط دولت ارائه می‌شود. 

ادامه دارد

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.