ساخت ۵۷۰ هتل در سند توسعه گردشگری کشور
17 اردیبهشت 1399 - 12:45
شناسه : 654
8

وزیر میراث فرهنگی از ۵۷۰ هتل دردست ساخت خبر داد و گفت: سند توسعه گردشگری و برنامه اقدام ملی گردشگری با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو تدوین می‌شود. به‌گزارش فرهنگ ایرانیان به نقل از مهر، نشست علی اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای […]

پ
پ

وزیر میراث فرهنگی از ۵۷۰ هتل دردست ساخت خبر داد و گفت: سند توسعه گردشگری و برنامه اقدام ملی گردشگری با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو تدوین می‌شود.

به‌گزارش فرهنگ ایرانیان به نقل از مهر، نشست علی اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عصر دوشنبه ۱۵ اردیبهشت سالن فجر ارگ آزادی برگزار شد. در این نشست، علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: خدا را شاهد می‌گیرم در این مدت حتی یک خواسته غیرمرتبط یا شخصی از نمایندگان ندیدم و آنچه از من خواسته شده است، خواسته‌ها و دغدغه‌های مردم است.

او افزود: در ابتدای فعالیتم در سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ۷۸۰ میلیارد تومان کل بودجه ما در سال ۹۶ بود و اکنون به عدد یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیدیم، این در حالی است که در دو سال اخیر شاهد تشدید تحریم‌ها بودیم و این افزایش بودجه مرهون تلاش‌های نمایندگان مجلس نیز هست.

مونسان ادامه داد: به جای این که در یک میدان با کشورهای اروپایی رقابت کنیم که احتمال باخت به آن‌ها را داشتیم در یک میدان جدید رقابت کردیم و با ایجاد بوتیک‌هتل‌ها و بوم‌گردی فضاهای جدید اقامتی را در کشور ایجاد کردیم که اکنون مورد استقبال گردشگران خارجی است. همچنین نزدیک به ۵۷۰ هتل در دست ساخت داریم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: چهار اقدام مهم را در دستور کار داریم. تدوین سند توسعه گردشگری و برنامه اقدام ملی گردشگری که با سازمان جهان گردشگری و یونسکو در این‌زمینه همکاری می‌کنیم. تشکیل حساب‌های اقماری گردشگری یکی دیگر از اقدامات مهم ماست، تدوین سند برند ملی گردشگری نیز اقدام مهم دیگری است که از سوی این وزارتخانه در حال انجام است.

مونسان ادامه داد: بعد از شیوع کرونا نیز اقدامات خوبی انجام شد. اولین وزارتخانه‌ای هستیم که مصوبه‌ای از دولت درباره بخشش یا امهال اجاره‌بهای اماکن متعلق به این وزارتخانه گرفتیم. ضمن این‌که از ۱۰ رشته مورد حمایت دولت در تسهیلات حمایتی، سه رشته مربوط به این وزارتخانه است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.