پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 4507 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3×
زینب سلیمانی : حاج قاسم همزمان از ایران و سوریه دفاع می کرد
30 دسامبر 2020 - 12:18
شناسه : 10689
3
دختر شهید سلیمانی در گفت‌وگویی با شبکه المیادین به نقل خاطراتی از پدرش پرداخت.
پ
پ

به گزارش فرهنگ ایرانیان ، زینب سلیمانی، دختر شهید سپهبد قاسم سلیمانی در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت: من از مریدان شهید سلیمانی در این راه و خط مشی هستم، پدرم روابط متمایزی با ما داشت و من فرزند کوچک خانواده بودم و نسبت به دیگر اعضای خانواده وقت بیشتری را با پدرم می گذراندم. پدرم به خانواده های شهدا اهمیت زیادی می داد، نگران آن ها بود و دوست داشت مشکلاتشان را حل کند و من واسطه میان آن ها بودم.

وی گفت: حاج قاسم یک فرمانده نظامی میدانی قوی بود که از کاریزمای بسیار قوی برخوردار بود و به شکل قابل توجهی باهوش بود.پدرم قلب بسیار مهربان ودلسوزی داشت و به نظر من دلیل موفقیت هایش همین قلب مهربان بود.پدرم تنها یک فرمانده نظامی و سیاسی نبود که فقط کار فرماندهی انجام دهد و دستور صادر کند بلکه او در دل های مردم نفوذ کرده بود.

دختر سردار سلیمانی گفت: طی عملیات آمرلی پدرم به من پیام داد زیرا قبل از رفتنش بسیار نگران بودم و از او خواستم روزهای بیشتری در کنار ما بماند. پدرم از آمرلی به من پیام داد چگونه از من می خواهی که نروم درحالی که این جوانان مظلوم در محاصره هستند و منتظر من هستند تا بروم و به آن ها کمک کنم.پدرم در میدان جنگ فرمانده و سرباز را یکی می دانست و دائما به دنبال شهادت بود. زندگی حاج قاسم پر از خطر بود و هر کجا می رفت دشمن در کمین بود و او دشمنان بسیار زیادی داشت.

زینب سلیمانی تاکید کرد: یک بار دو جنگنده آمریکایی تلاش کردند هواپیمای حامل پدرم را مورد هدف قرار دهند، تنها شهید رضا خرمی به عنوان محافظ در کنار پدرم بود.

وی گفت: یکی از دلایل مهم ورود حاج قاسم به سوریه این است که او نوعی نزدیکی میان سوریه،ایران و لبنان می دید و مرزها در معرض خطر بودند.حاج قاسم در واقع همزمان از سوریه و ایران دفاع می کرد، برای حاج قاسم هیچ تفاوتی میان ملت ایران، لبنان، سوریه، فلسطین و یمن وجود نداشت.

دختر شهید سلیمانی تاکید کرد: از نظر پدرم بشار اسد، رئیس جمهور سوریه فرد بسیار شجاعی است که برای مردم خود اهمیت زیادی قائل است و به شکل قابل توجهی آن ها را دوست دارد. حاج قاسم گفت بشار اسد علیرغم تهدیدات مقاومت کرد و با قدرت از کشور و ملتش دفاع کرد. پدرم فرمانده و مسئول نیرویی بود که نام مساله فلسطین را داشت، مساله فلسطین و ملت فلسطین دو امر بسیار مهم برای شهید سلیمانی بودند.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز شاهد قدرت مقاومت فلسطین هستیم که اسرائیلی ها را به لرزه درآورده است، ملت فلسطین و مقاومت فلسطین باید بدانند که وارثان حاج قاسم اجازه نخواهند داد که اشغالگری اسرائیل ادامه پیدا کند.

زینب سلیمانی گفت: حاج قاسم تلاش مضاعفی در مساله عراق انجام می داد زیرا این کشور برای او بسیار مهم بود، حاج قاسم مقاومت عراق، سوریه، فلسطین، حزب‌الله و حتی ایران را ایجاد کرد سپس آن را گسترش و قدرتمند کرد. رابطه بسیار عمیق و قلبی میان شهید سلیمانی و شهید ابومهدی وجود داشت، من هیچ‌گاه پدرم را تنها و بدون ابومهدی المهندس ندیدم. ابومهدی یک بار به من گفت از خدا می خواهم که اگر اتفاق بدی برای حاج قاسم بیفتد من از این دنیا رفته باشم زیرا این امر برای من غیرقابل تحمل است.

وی در ادامه گفت: میان سید حسن نصرالله و حاج قاسم عشق برادرانه بود، سید حسن نصرالله برای من بیشتر از یک فرمانده مقاومت است او به مثابه عموی من است.

زینب سلیمانی همچنین تاکید کرد: پدرم خود را سرباز امام خامنه ای می دانست و عاشق ایشان بود، امام خامنه ای حکم رگ گردن را برای پدرم داشت.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که عماد مغنیه به شهادت رسید پدرم بسیار متاثر شد و به یاد دارم که تا چند روز نمی توانستیم با او صحبت کنیم.

دختر شهید سلیمانی همچنین گفت: پدرم وصیت نامه ای ده صفحه ای برای مادرم نوشته است و بعد از هر جمله و عبارتی نوشته است«مرا ببخش، تو در زندگی‌ات با من بسیار عذاب کشیده‌ای».

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.