اروپا منتظر چیست؟
27 آبان 1402 - 16:51
شناسه : 69341
1
در اروپا منتظر چه چیزی هستید؟ عبدالرحیم آلفارا، سفیر و رئیس نمایندگی دولت فلسطین در اتحادیه اروپا، بلژیک و لوکزامبورگ، گفت: اگر زیاد صبر کنیم، تعداد کشته‌ها به زودی به ۲۰۰۰۰ نفر خواهد رسید.
نویسنده : عای رضوان پور/ تحلیل گر‌مسائل اروپا
پ
پ

در نشستی که سفرای کشورهای اسلامی در بروکسل مقر اتحادیه اروپا برگزار کردند، به اتفاق آرا تصمیم گرفته شد از جامعه جهانی و شخص دبیر کل سازمان ملل متحد خواسته شود به ادامه کشتار مردم بی دفاع غزه پایان داده شود.

در این ارتباط سفیر مصر گفت: «ما باید این چرخه کشتار سیستماتیک و هدف قرار دادن غیرنظامیان در غزه را متوقف کنیم. سفرای کشورهای اسلامی در بروکسل روز دوشنبه خواستار آتش بس «فوری، کامل و بدون قید و شرط» در غزه شدند و از اتحادیه اروپا خواستند که اسرائیل را وادار کند تا «حملات نظامی وحشیانه» خود را متوقف کند و به سرعت اجازه ارسال کمک های بشردوستانه به فلسطینی ها را بدهد. این فوری ترین پیام به همکاران ما در اتحادیه اروپا است: ما باید این چرخه کشتار سیستماتیک و هدف قرار دادن غیرنظامیان در غزه را متوقف کنیم.»

در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک، سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (OIC) در روز دوشنبه خشونت‌های مداوم اسرائیل در مناطق تحت محاصره را محکوم کردند که طبق گفته وزارت بهداشت تحت کنترل حماس در غزه، تاکنون بیش از ۱۱۰۰۰ نفر کشته شده‌اند.

این نمایندگان از اتحادیه اروپا و اعضای آن خواستند که اسرائیل را مجبور کند به آتش بس فوری و کامل متعهد شود

تا به امروز ۱۲۰۰۰ نفر از جمله ۵۰۰۰ کودک و ۳۰۰۰ زن درغزه کشته شده اند. در اروپا منتظر چه چیزی هستید؟ عبدالرحیم آلفارا، سفیر و رئیس نمایندگی دولت فلسطین در اتحادیه اروپا، بلژیک و لوکزامبورگ، گفت: اگر زیاد صبر کنیم، تعداد کشته‌ها به زودی به ۲۰۰۰۰ نفر خواهد رسید. در بیانیه خود، نمایندگان سازمان همکاری اسلامی همچنین خواستار بازگشایی فوری کریدورهای بشردوستانه به غزه – برای رساندن تدارکات نجات دهنده به بیش از ۲ میلیون نفر ساکن در نوار ساحلی – و حمایت بین المللی از فلسطینی ها شده اند.

محمد محمود ابراهیم خلیل از موریتانی، رئیس کنونی شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی، گفت: «همان طور که صحبت می‌کنیم، تعداد همچنان افزایش می‌یابد و بمباران مناطق مختلف در غزه همچنان بدون مهلت در میان جمعیتی که قبلاً از نیازهای حیاتی خود محروم شده‌اند، همچنان ویران می‌کند.» عبداللهی مصری افزود: «آنهایی که مخالف آتش بس فوری هستند، کسانی که از حق دفاع از خود اسرائیل صحبت می کنند، عملاً چک سفیدی به اسرائیل می دهند تا به کشتار گسترده مردم بی گناه در غزه ادامه دهد». سازمان همکاری اسلامی روز شنبه نشستی را با اتحادیه کشورهای عربی در عربستان سعودی برگزار کرد که در آن رهبران مسلمان و عرب پیش نویس قطعنامه مشترکی را برای برگزاری کنفرانس بین المللی صلح و پایان دادن به محاصره اسرائیل در غزه تهیه کردند.

دیپلماسی ایرانی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.